Aleksander Miśkiewicz uhonorowany Nagrodą Srebrnej Róży

8 maja 2026 r. z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek została wręczona Nagroda Srebrnej Róży doktorowi Aleksandrowi Miśkiewiczowi.

Nagroda Srebrnej Róży to prestiżowe wyróżnienie przyznawane od 1999 r. przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku osobom i instytucjom zasłużonych bibliotek, literatury i czytelnictwa.

Laureatem za rok 2025 został historyk dr Aleksander Miśkiewicz. Serdecznie gratulujemy naszemu przyjacielowi i niestrudzonemu badaczowi dziejów tatarskich. Cieszymy się wspólnie, że Jego wysiłki zostały uhonorowane w to wyjątkowe święto ludzi książki, kultury i słowa. Brawo Aleksandrze!