Czytanie w bramie w Sokółce

 

 

 

 

 

Czytanie w bramie w Sokółce

Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki serdecznie zaprasza na cykl spotkań pt. „Czytanie w bramie”.

Druga edycja 27.08.2015 r. – temat  “ Narodziny “ .

Ta  sama  brama .

Przychodźcie  z  rodziną  i  znajomymi  .

Serdecznie  zapraszamy .

czytanie ulotka

Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki serdecznie zaprasza na drugie spotkanie z cyklu pt. ,Czytanie w bramie”.
Sokółka jest miastem, w którym można zobaczyć cały świat. Pewien współczesny pisarz kryminałów mówi o Sokółce, że jest „stolicą polskiego orientu”, ostatnim skrawkiem dawnej Rzeczypospolitej, kiedy pod jednym dachem mieszkali katolicy. prawosławni, wyznawcy judaizmu, Tatarzy i Romowie.
Akcja „Czytanie w bramie” próbuje przywrócić pamięć o zwyczajach religijnych mieszkańców Sokółki oraz poszukać wspólnego łączącego je elementu. Cykl spotkań jest podzielony na 5 części. Pierwsze — czerwcowe -poświęcone było zaślubinom. Trzy następne będą poświęcone narodzinom, świętom i pochówkowi. Towarzyszą im opowiadania, wspomnienia, oglądanie starych fotografii, wystawa książek o tematyce etnograficznej oraz degustacja potraw. Każdy zainteresowany może opowiedzieć własne wspomnienia. Ostatnie spotkanie będzie miało charakter integracyjny, będzie można wziąć udział w grze miejskiej, wykładzie podsumowującym i fotorelacji.
Na drugie „Czytanie w bramie” zapraszamy 27 sierpnia /czwartek/o godz. 15°° w bramie na Placu Kościuszki 26.
Współorganizatorzy akcji: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Biblioteka Publiczna w Sokółce, Zespół Szkół w Sokółce, Sokólski Ośrodek Kultury. Akcja jest finansowana przez Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacja „Sokólski Fundusz Lokalny” w ramach „Działaj Lokalnie”.