Warsztaty kaligrafii w Sokółce

Związek Tatarów Rzeczpospolitej Oddział Bohoniki oraz grupa nieformalna „Trzy kobiety aktywne” zapraszają do udziału w projekcie pt. „Kaligrafia. Pisz piórem”. Projekt jest dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez  Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka.

Jak bardzo ważna jest estetyka pisma ręcznego, zapominamy dziś, posługując się w większości klawiaturą komputera. Staranne pismo i sztuka zdobienia go to wartości, o które należy dbać. „Kaligrafia uczy cierpliwości, staranności i pokory. To cnoty, których nam w dzisiejszym zabieganym świecie bardzo brakuje, ale do których podświadomie tęsknimy”-mówi Grzegorz Barasiński. Właśnie dlatego, organizatorzy zapraszają do udziału w zajęciach, które kształcą sztukę  pisania z ornamentami i niepowtarzalnymi zdobieniami.

Na warsztaty można zgłosić się pod numerem telefonu  504-848-115 i wziąć w nich udział nieodpłatnie (zapewniamy wszystkie niezbędne materiały). Zorganizowane zostaną dwie grupy – początkująca i zaawansowana, ponieważ projekt jest kontynuacją wcześniejszych działań. Zapraszamy do udziału zarówno młodzież, jak i seniorów.

Zapomnij o koronawirusie choć na chwilę! Poznaj technikę kaligrafii! Obudź w sobie nową pasję!  Zapraszamy!