Festiwal Kultury Tatarskiej nominowany do Nagrody Podlaskiej Marki Roku 2017 – pora na głosowanie internautów

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wydarzenie organizowane przez Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej – Festiwal Kultury Tatarskiej – zostało nominowane do nagrody Podlaska Marka Roku!

Tegoroczna edycja Podlaskiej Marki Roku jest rekordowa pod względem zgłoszeń. W 7 kategoriach potwierdzono 178 kandydatur. W dniu dzisiejszym kapituła konkursu wyłoniła 21 produktów, po 3 w każdej kategorii, spośród których wyłonieni zostaną zwycięzcy tegorocznej edycji.

 

Nagroda Podlaska Marka  to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 10 lat przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów.

Festiwal Kultury Tatarskiej jest organizowaną cyklicznie w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej (wcześniej pod nazwą Białostockie Muzeum Wsi) imprezą o charakterze festynu skierowaną do całych rodzin. Z uwagi na towarzyszące Festiwalowi Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich przyciąga również miłośników koni oraz historii.

Festiwal to przede wszystkim promocja kultury tatarskiej w województwie podlaskim oraz rozpowszechnienie bogactwa kulturowego Podlasia. Festiwal to nieustanna zabawa, atrakcje o charakterze artystycznym i kulturalnym połączone z widowiskową rywalizacją sportową.

Wydarzenie to także wyjątkowa okazja aby z bliska podziwiać pokaz musztry paradnej prezentowanej przez Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego – konny pododdział Batalionu Reprezentacyjnego WP oraz poznać kunszt wyszkolenia kawaleryjskiego Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z dotychczasowych edycji Festiwalu:

Raz jeszcze zachęcamy do oddania głosu na Festiwal Kultury Tatarskiej w plebiscycie na Podlaska Markę Roku 2017! 

Głosowanie trwa do 2 kwietnia.