V Festiwal Kultury Tatarskiej – już za miesiąc!

V Festiwal Banner Zapowiedź

Rozpoczęły się wakacje, więc najwyższa pora aby zaprosić Państwa na piątą edycję Festiwalu Kultury Tatarskiej organizowanego przez Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej.

W tym roku festiwal odbędzie się w weekend 29-30 lipca br., czyli dokładnie za miesiąc. Podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych wydarzenie odbywa się w białostockim skansenie czyli Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej – ul. Leśna 7, Wasilków (przy szosie z Białegostoku w kierunku Augustowa). Tutaj sprawdzisz jak dojechać.

Szczegółowy program imprezy udostępnimy niebawem.

2016.Festiwal.073Już teraz z wielką przyjemnością informujemy, że po raz drugi udało nam się zaprosić wyjątkowych gości z Warszawy. Pierwszego dnia Festiwalu w sobotę (29.07) odbędzie się widowiskowy pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego. Będzie to jedna z nielicznych okazji, aby na Podlasiu podziwiać kunszt i umiejętności tego konnego pododdziału Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, który na co dzień zabezpiecza najważniejsze uroczystości państwowe i wojskowe.

0018Tradycyjnie też festiwalowi towarzyszyć będą Pokazy Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich. Niezwykle dynamiczna i widowiskowa dyscyplina sportowa, w której polscy łucznicy z Podlasia zdobywają złote medale i tytuły na zawodach na całym świecie.

 

Serdecznie zapraszamy!

logo01_kolor