VI Festiwal Kultury Tatarskiej – zapowiedź

Serdecznie zapraszamy na VI Festiwal Kultury Tatarskiej organizowany przez Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, który odbędzie się w weekend na przełomie czerwca i lipca (30.06 – 01.07). 

Podobnie jak w latach ubiegłych wydarzenie odbywa się w białostockim skansenie czyli Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej – ul. Leśna 7, Wasilków (przy szosie z Białegostoku w kierunku Augustowa). Tutaj sprawdzisz jak dojechać.

Po raz trzeci udało nam się zaprosić wyjątkowych gości z Warszawy z ich widowiskowym pokazem wyszkolenia kawaleryjskiego – Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego. Będzie to jedna z nielicznych okazji, aby na Podlasiu podziwiać kunszt i umiejętności tego konnego pododdziału Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, który na co dzień zabezpiecza najważniejsze uroczystości państwowe i wojskowe. 

Powyższy film przedstawia pokaz z zeszłego roku.

Tradycyjnie też festiwalowi towarzyszyć będą Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich. Niezwykle dynamiczna i widowiskowa dyscyplina sportowa, w której  polscy łucznicy z Podlasia zaliczają się do światowej czołówki i zdobywają tytuły i złote medale na zawodach na całym świecie.

Podczas Festiwalu zaplanowano oczywiście dużo innych atrakcji, ale prosimy o cierpliwość. Szczegółowy program imprezy opublikujemy niebawem. Natomiast już teraz zachęcamy do odwiedzenia galerii fotografii ze zdjęciami z poprzednich edycji Festiwalu oraz naszego profilu na Facebook, gdzie znajduje się więcej filmów z zeszłorocznego Festiwalu.

pokazy łucznictwa szwadron warsztaty kulinarne

Serdecznie zapraszamy!

logo01_kolor