VII Festiwal Kultury Tatarskiej – zapowiedź

Serdecznie zapraszamy na siódmą edycję Festiwalu Kultury Tatarskiej organizowanego przez Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, który odbędzie się w ostatni weekend czerwca (29-30.VI).

Podobnie jak w latach ubiegłych wydarzenie odbywa się w białostockim skansenie czyli Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej (ul. Leśna 7, Wasilków – przy szosie z Białegostoku w kierunku Augustowa). Tutaj sprawdzisz jak dojechać.

Festiwalowi tradycyjnie towarzyszyć będą  Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich Puchar Europy – II Runda

Festiwal Kultury Tatarskiej jest organizowaną cyklicznie imprezą o charakterze festynu skierowaną do całych rodzin. Gromadzi licznie zarówno społeczność tatarską, dla której stanowi płaszczyznę do budowania więzi etnicznych oraz wszystkich zwiedzających Muzeum dając możliwość poznania kultury autochtonicznej grupy Tatarów polskich. Z uwagi na towarzyszące Festiwalowi zawody łucznictwa konnego oraz pokazy kawalerii przyciąga również miłośników koni oraz historii.

Festiwal to przede wszystkim promocja kultury Tatarów polskich oraz rozpowszechnienie bogactwa kulturowego Podlasia. Celem Festiwalu jest przybliżenie dziedzictwa kulturowego tej grupy etnicznej zamieszkującej od XVII w. obszar znajdujący się w obecnych granicach województwa podlaskiego. Festiwal to nieustanna zabawa, atrakcje o charakterze artystycznym i kulturalnym połączone z widowiskową rywalizacją sportową.

Podczas Festiwalu zaplanowano oczywiście liczne atrakcje, ale prosimy o cierpliwość. Szczegółowy program imprezy opublikujemy niebawem.

Zachęcamy również do odwiedzin naszego profilu na Facebook, gdzie znajdą Państwo filmy z poprzednich edycji Festiwalu oraz gdzie będziemy publikowali najważniejsze informacje o zbliżającym się wydarzeniu.

Lista atrakcji i program wydarzenia pojawi się niebawem. 

Zapraszamy również do odwiedzin galerii fotografii ze zdjęciami z poprzednich edycji Festiwalu.

Do zobaczenia!

Wydarzenie jest realizowane dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

spoon (31) mama (20)

spoon (32) lidia (8)

lidia (43) lidia (6)

Festiwal2017_24 0017

Serdecznie zapraszamy!

logo01_kolor