Nowy projekt ZTRP: Nauka jazdy konnej i łucznictwa dla Tatarów

Szanowni Państwo,

Ruszamy z nowym projektem skierowany do Tatarów, którego jeszcze nigdy nie było!!! Chcemy powrócić choć w części do tradycji naszych przodków, którym koń i łuk nie były obce.

Związek Tatarów Oddział Podlaski organizuje dwie grupy osób, które zechcą poświecić się nauce jazdy konnej i nauce łucznictwa z ziemi i konia.

Projekt jest przedsięwzięciem całorocznym. Zajęcia z nauki jazdy konnej i łucznictwa odbywać się będą raz w tygodniu. Termin spotkań zostanie ustalony po rekrutacji chętnych.

Moi drodzy w związku z faktem, że projekt jest finansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji proszę o przemyślane decyzje, co do udziału w projekcie. (ewentualne rezygnacje w trakcie mogą pociągać nas do zwrotu dotacji)

Docelowo w tym roku chcielibyśmy przygotować dwie grupy, jedna to juniorzy dzieci i młodzież od 10 do 17 lat. Druga grupa seniorów od 18 lat do… sprawności. Grupa o liczebności do 10 osób. Zatem 20 Tatarów i Tatarek rzecz jasna, ma szanse na udział w projekcie. Zajęcia oparte będą o instruktorów AMM Archery specjalistów od koni i łuków, którzy reprezentują poziom światowy. Bazą ćwiczeń będzie Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie (skansen).

W przypadku większej liczby chętnych niż mamy miejsc kwalifikację do projektu będą prowadzić instruktorzy jazdy konnej i łucznictwa.

Osobą koordynująca projekt jest Artur Konopacki       

Swój udział proszę zgłaszać na adres: konopackia@wp.pl

Liczy się kolejność zgłoszeń!!!!!