IV Festiwal Kultury Tatarskiej

logo01_kolorSerdecznie zapraszamy na

IV Festiwal Kultury Tatarskiej

który w odbędzie się
w dniach 23-24 lipca 2016 r., w godz. 11.00 do 16.00
w Białostockim Muzeum Wsi.
(Skansen w Jurowcach przy szosie w kierunku Augustowa)
Dojazd autobusem komunikacji miejskiej nr 102
Mapa dojazdu

PROGRAM FESTIWALU:
Festiwal_program

W trakcie festiwalu, na gości czeka wiele atrakcji. Tradycyjnie już festiwalowi towarzyszyć będą Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich. W tym roku jest to VII edycja zawodów, w których wezmą udział zawodnicy m.in z: Turcji, Szwecji, Szwajcarii, Anglii oraz Polski.

Lecz to nie wszystko. Miłośników koni oraz sztuki wojennej czeka wyjątkowa atrakcja. W niedzielę (24.07) Festiwal uświetni pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego. Będzie to jedna z nielicznych okazji, aby na Podlasiu podziwiać kunszt i umiejętności tego konnego pododdziału Batalionu Reprezentacyjnego WP, który na co dzień zabezpiecza najważniejsze uroczystości państwowe i wojskowe.

Ponadto zarówno w sobotę jak i niedzielę na scenie będziemy mieli okazję obejrzeć występy tatarskich zespołów Buńczuk oraz finalisty programu Mam Talent, czeczeńskiego zespołu Łowzar.

W sobotę (23.07) wystąpi nasz gość specjalny, Karolina Cicha z mini recitalem, w czasie którego będzie okazja wysłuchać pieśni tatarskich w wyjątkowym wykonaniu tej artystki.

Także w sobotę zapraszamy na pokaz jeździectwa w wykonaniu Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich, a przez cały czas trwania festiwalu na warsztaty kuchni tatarskiej, strzelania z łuku w stylu wschodnim, warsztaty szermiercze, pokazy sokolnictwa, kaligrafii arabskiej, degustację herbaty parzonej po marokańsku. W trakcie festiwalu można będzie także zwiedzić tatarską jurtę i obejrzeć wystawę o historii łuków w Polsce, a w międzyczasie na kiermaszu odwiedzić kramy z tatarskimi przysmakami i rękodziełem ludowym.

Honorowym patronatem festiwal objął Burmistrz Wasilkowa

Festiwal_plakat_maly_wwwFestiwal jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.