Przekaż 1,5% swojego podatku za 2023 rok na rzecz Związku Tatarów RP

Jesteśmy organizacją non-profit. Swoją działalność opieramy o składki członkowskie, dotacje i darowizny. Z całego serca dziękujemy za dotychczasowe zaufanie i wspieranie naszych działań. Dzięki Waszemu wsparciu możemy nieprzerwanie realizować naszą misję i projekty. 

Liczymy, że również w tym roku zechcecie wesprzeć nasze działania poprzez przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Nie wiąże się to z żadnym dodatkowym obciążeniem.

Wystarczy w deklaracji podatkowej podać nr KRS: 0000204972.

Wasze wsparcie pozwala nam stale rozwijać współpracę kulturalną i naukową z organizacjami tatarskimi w Ukrainie i Litwie oraz prowadzić działalność edukacyjną o tematyce tatarskiej.

W 2023 roku były to m.in. wydarzenia takie jak X Festiwal Kultury Tatarskiej czy Tatarskie święto Wiosny Navruz. Zorganizowaliśmy też obchody 30-lecia ZTRP połączone z Balem Tatarskim, współorganizowaliśmy Obchody 75-lecia osadnictwa tatarskiego na Ziemiach Zachodnich w Gorzowie Wielkopolskim, zorganizowaliśmy wystawę pt. Tatarzy w Niepodległej w Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku. 

ZTRP posiada status organizacji pożytku publicznego (OPP) od 2005 roku.

  

Niezależnie od tego w każdej chwili możecie też przekazać darowiznę bezpośrednio na nasze konto w banku: 15 1600 1462 1838 4712 4000 0004. W tytule przelewu proszę wpisać: „Darowizna na cele statutowe”, a dzięki temu w kolejnym roku będziecie mogli odliczyć tą darowiznę w rozliczeniu podatkowym.